Veeam’in Beklenen Yeni Ürün Sürümleri ve Özellikleri İlk Kez VeeamON 2022’de Tanıtıldı

Modern Veri Koruma sağlayan yedekleme, kurtarma ve veri yönetimi çözümlerinde lider olan Veeam Yazılım, her yıl düzenlenen Yılın Modern Veri Koruma Konferansı VeeamOn 2022’nin ikinci gününde gelecekle ilgili seçkin bir ön gösterim sundu. Etkinlikte merakla beklenen Veeam Backup & Replication v12, Veeam Backup for Salesforce ve Veeam Backup for Microsoft 365 v7 dahil olmak üzere Veeam’in mevcut ve geleceğe hazır yenilikleri aktarıldı ve bu yılın geri kalanı için ürün yol haritasına dair merak edilenleri paylaşıldı.

 

VeeamOn 2022’nin ikinci gününde Veeam, bulut, sanal, SaaS, Kubernetes ve fiziksel olmak üzere tüm ortamlardaki verileri korumak için sunduğu tek platformundaki yenilikleri ve yapılacak güncellemeleri gösterdi. Veeam CTO'su Danny Allan,  2022'nin ikinci yarısında beklenen bulut yerel çözümleri (AWS, Azure ve Google Cloud için) ve SaaS'ın sunduğu (Microsoft 365 ve Salesforce) temel yeniliklerin yanı sıra Kasten by Veeam K10'un Kubernetes için derinleşen entegrasyonunu ve merakla beklenen Veeam Backup & Replication™ v12'yi aktardı. 

 

 “Dünyanın dört bir yanındaki 450.000'e yakın müşterimizin verilerini kötü niyetli kişilerden korumasına ve kesinti sürelerini ve veri kaybını ortadan kaldırmasına yardımcı oluyoruz” diyen Veeam CTO'su Danny Allan: “Veeam ile hibrit buluttaki herhangi bir yerde yer alan verilerinizin sahipliği, kontrolü ve güvenli bir şekilde yedeklenip kurtarılması tamamen kontrolünüzdedir. Veeam, kuruluşların bulut mobilitesine bağlı kalmadan güvenle buluta geçmesini sağlar. Modern Veri Korumanın tanımı budur. VeeamON 2022'de sürekli inovasyonumuzu ve ürün odaklı büyümemizi tam olarak sergilerken, en yüksek ürün standartlarını belirlemeye ve güvenliği yeniden tanımlama, esnekliği sağlama ve geleceğe hazır çözümler sunmaya yönelik müşteri taleplerine yanıt vermeye devam ediyoruz.”

Veeam Backup & Replication v12

 

Veeam 850.000'den fazla indirilen Veeam Backup & Replication v11'in ardından kapsamlı özellik setinin inovasyonunu ve genişlemesini merakla beklenen Veeam Backup & Replication v12 ile sürdürdü. Bulut, güvenlik ve girişim odaklı alanlarda daha fazla özellik sunan V12 ilk kez VeeamOn 2022’de tanıtıldı. 

Veeam günümüzün sürekli değişen BT ekosisteminde müşterilerin ihtiyaç duyduğu yetenekleri güçlendirmeye devam ediyor, bunlara dahil olan yeni yetenekler şöyle:

 

  • Nesne depolamaya doğrudan yazma ve bulut tabanlı aracıların dahil olduğu bulut hızlandırmalı ek özellikler
  • Daha hızlı fidye yazılımı kurtarma ve siber tehditlere karşı koruma için daha fazla kontrol ve koruma sağlama sağlayan her yerde sabitlik 
  • İkinci gün operasyonlarını kolaylaştıran ve ölçekte daha fazla verimlilik için optimize eden ek kurumsal uygulama desteği ve yenilikler
  • Yeni Kasten by Veeam K10 V5.0.’in yeni Veeam Backup & Replication eklentisi ile Kubernetes veri korumasının merkezi görünürlüğü ve yönetimi

 

"Artan siber tehditler, katlanarak artan veri büyümesi ve aralıksız bulut benimsemesi karşısında, nerede yaşarlarsa yaşasınlar, verileri ve sistemleri uygun ölçekte korumak, dünyanın her yerindeki (her boyuttan) kuruluşlar için olmazsa olmaz bir hale geldi" diyen ESG Research'te program direktörü Christophe Bertrand: “Araştırmamız, bulutta yerleşik veriler, uygulamalar, kapsayıcı hizmetler ve hizmet olarak platformlar söz konusu olduğunda veri korumada önemli bağlantı kesintileri ve dolayısıyla veri kaybı riskleri olduğunu gösteriyor. Bu nedenle Veeam V12'nin bu yeni sürümü önemli. Bu ürün Veeam'in kanıtlanmış platformlarını geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda gelişmiş veri ve sistem güvenliği ölçeğinde kurtarılabilirlik yoluyla iş riskini azaltma yeteneğini de güçlendiriyor." şeklinde konuştu.

 

Veeam Backup for Microsoft 365 v7

Ek olarak Veeam, bu yıl içinde çıkması beklenen Veeam Backup for Microsoft 365 v7'in gelişmiş izleme ve raporlama özelliklerini sergiledi. 11 milyondan fazla ücretli kullanıcısıyla Microsoft 365 yedeklemesinde pazar lideri olan ürünün yeni versiyonu Veeam ONE ile entegrasyonun bir sonucu olarak kurumsal düzeyde izleme ve raporlama özelliklerini içerecek ve yerleşik özellikler sayesinde sistemlerin ve altyapının sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak. Veeam Backup for Microsoft 365 v7 ayrıca şunları sağlayacak:

 

  • Tam görünürlük: Tüm Microsoft 365 yedekleme mimarisi ve bileşenlerinin tek görünümü
  • Proaktif yönetim: Veri güvenlik açıklarını hızla çözmek için gerçek zamanlı uyarılar
  • SLA güveni: Gönül rahatlığı ve koruma sağlayan ayrıntılı raporlar

 

Veeam Backup for Salesforce 

Microsoft 365 ürününün başarısının ardından Veeam, portföyünde çok rağbet gören Veeam Backup for Salesforce ile ilgili ön bilgi de paylaştı. Bulutta ve şirket içinde yedekleme olanağı sunan yeni özellikler, Salesforce verilerini ve meta verilerini kaybetme riskini ortadan kaldırıyor. İçerdiği diğer özellikler ise şöyle:

 

  • Kontrol ve esneklik: Verilerin kesin sahipliğinin sağlanması, değiştirilemez yedekleme ve depolamadan kaçınılması ve yedekleme ortamının seçtiğiniz her yere dağıtılabilmesi
  • Salesforce-Yerel yedekleme ve kurtarma: Yerel API'ler kullanılarak Salesforce için özel olarak oluşturuldu. Salesforce kayıtlarını, hiyerarşileri, alanları, dosyaları ve meta verileri geri yükler.
  • Veri kaybından hızla kurtulma: İnsan hatasına, entegrasyon sorunlarına ve diğer yaygın Salesforce veri kaybı senaryolarına karşı koruma sağlar.

 

“Yeni inovasyonlarımızı VeeamON 2022'de müşterilerimiz ve ortaklarımızla ilk kez paylaşıyor olmaktan dolayı heyecanlıyım" diyen Allan şunları söyledi: “2022'nin ilk çeyreğinde 2020'nin tamamından daha fazla olan veri taşımış olmamız, kuruluşların daha iyi zekaya, veri mobilitesine, bir işbirliği ekosistemine ve hibrit bir dünyaya ihtiyacı olduğunu kanıtlıyor. Verilerin gerçek dünyadaki zorlukları çözme, tarihin akışını ve bunun bireyler üzerindeki etkisini değiştirme gücünü anlıyoruz. Dünyanın her yerindeki yüz binlerce kuruluşun verileri için bize güvenmesi, onur duyduğumuz bir sorumluluktur.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı