Veeam, Modern Veri Korumasının Geleceğine Yönelik Vizyonunu VeeamON 2022’de Sergiliyor

Veeam'in yol haritasını paylaştığı, ortak veri koruma çözümleri sağlayıcıları arasında 1 numara oluşunu kutladığı ve Fidye Yazılımı Raporunun sonuçlarını açıkladığı VeeamON 2022, bu yıl hibrit olarak düzenleniyor ve 45.000 kayıtlı kişiyi ağırlıyor

 

Modern Veri Koruma sağlayan yedekleme, kurtarma ve veri yönetimi çözümlerinde lider olan Veeam Yazılım, her yıl, Yılın Modern Veri Koruma Konferansı olarak düzenlenen VeeamON 2022'yi başlattı. Etkinlik bu yıl, dünyanın dört bir yanından yaklaşık 45.000 kayıtlı kişiye zengin, hibrit bir deneyim sunuyor. 

Yerinde ve sanal deneyimi bir arada sunan ve Bulut, Sanal, Fiziksel, SaaS ve Kubernetes ortamlarında veri koruma vizyonunu özetleyen VeeamON 2022’de yeni CEO, Anand Eswaran ve CTO ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan’ın da dahil olduğu Veeam yöneticileri açılış konuşmaları yaptı. Bunun yanı sıra, HBC ve KASIKORN Business-Technology Group [KBTG]'den konuk konuşmacılar veri koruma yolculuklarını hızlandırmak isteyen müşterilere ve ortaklarına yardımcı olacak değerli değerli bilgiler paylaştı. 

 

 “2019'daki Miami etkinliğimizden bu yana ilk kez VeeamON 2022'yi yüz yüze bir etkinlik olarak gerçekleştirmek heyecan verici.” diyen Veeam CEO’su Anand Eswaran şöyle konuştu: “Son birkaç yılda hepimiz sanal deneyimlerden en iyi şekilde yararlanmış olsak da, gerçek hayattaki etkileşimin yerini hiçbir şey tutamaz. VeeamON 2022'de, yalnızca veri korumanın geleceğine ilişkin vizyonumuzu paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda Veeam'in şu anda pazardaki 1 numaralı veri koruma sağlayıcısı olmasını ve Bulut, SaaS ve Kubernetes alanlarının tamamında önemli ölçüde büyüyerek 2022 birinci çeyreğinde yıllık sürekli gelirimizde (ARR) bir önceki yıla göre 25 artış elde edişimizi de kutluyoruz. BT endüstrisinin karşı karşıya olduğu makro trendler, fidye yazılımı saldırıları tehdidi ve çoklu/hibrit bulut mimarilerinin küresel olarak benimsenmesi gibi birçok zorluk sunarken, biz müşterilerimize en sağlam çözümleri sunmak için bir araya geldik.”

 

Geçen yıl içinde Veeam, AWS, Azure ve Google Cloud genelinde verileri korumaya yönelik bulut-yerel çözümleri içeren Veeam Backup & ReplicationTM v11a  dahil olmak üzere 30'dan fazla ürün güncellemesini duyurdu. Bu yeniliklerin yanı sıra Veeam Backup for Microsoft 365’in beklentileri aşarak bir önceki yıla göre 73 ve Veeam Availability Suite™’in bir önceki yıla göre 36’nın üzerinde büyümesi Veeam’in 2021 mali yılında rekor elde ederek yıllık sürekli gelirini (ARR) bir önceki yıla göre 27 artırmasını sağladı. Bu başarı 2022’nin ilk çeyreğinde de devam etti ve Veeam geçtiğimiz yıla göre yıllık sürekli gelirini 25 artırdı ve bir önceki yılın aynı dönemine göre abonelik bazlı lisanslı müşteri sayısı 78 arttı. Veeam böylesine tutarlı bir performans sayesinde, IDC verilerine göre DR&P Pazarında 2021’in ikinci yarısı boyunca dünyanın 1 numaralı sağlayıcısı oldu. 

 

Son IDC Semi-annual Software TrackerTM’a göre 2021’in ikinci yarısında, Veam veri replikasyonu ve koruması (DR&P) pazarında ilk beş sağlayıcı arasında dünyanın en hızlı gelir artışına sahip şirketi oldu, bu gelir artışı tüm diğer sağlayıcıların toplamından daha büyük ve Pazar ortalamasının üzerindeydi. Öyle ki, Veeam'in yıllık büyümesi, pazardaki en yakın ilk beş rakibinin iki katından fazla.

 

“Piyasada 1 numara olmak, yalnızca Veeam için değil, tüm ekosistemimiz için büyük bir başarı ve bunu gerçeğe dönüştürdükleri için müşterilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.” diyen Eswaran “Tüm Veeam ekibi müşteri başarısını artırmaya odaklanmış durumda ve bunun takdir edilmesi mükemmel bir durum. VeeamOn 2022 boyunca katılımcılar bu yılın geri kalanı ve 2023 için çığır açan, iş verimliliğini ve çevikliğini artırmaya yardımcı inovasyonlar, nerede bulunduğundan bağımsız şekilde verilerin korunması ve dijital dönüşümün yeni aşamasına en iyi şekilde hazırlanmayı garanti edecek çalışmalar hakkında Veeam’in nasıl bir yol haritasına sahip olduğunu öğrenecekler.”

 

Veeam, VeeamON 2022 açılışında Fidye Yazılımı Raporunun sonuçlarını da açıkladı. Siber saldırılara maruz kalmış 1000'den fazla BT lideriyle yapılan bağımsız bir araştırmanın sonucu olan bu rapora göre, kuruluş verilerinin ortalama 47'si şifreli ve bu verilerin yalnızca 69'unun kurtarılabilir durumda. Önemli bir diğer bulgu ise fidye ödemenin verilerin kurtarılabilirliğini garanti etmediği oldu. Araştırmaya göre saldırganların 94'ü saldırının bir parçası olarak yedekleme havuzlarını yok etmeye çalışıyor ve şirketlerin yarısından fazlası siber güvenlik protokollerinin büyüyen tehditlere karşı koruma sağlayabilmesi için tam bir revizyon veya önemli iyileştirmeler gerektirdiğini kabul ediyor. 2021'de kuruluşların yalnızca 19'u fidye ödemeden verilerini kurtarabildi; Veeam'in odak noktası, global kuruluşların 81'inin gelecekte aynı iddiada bulunmasına yardımcı olmak.

 

Müşterileriyle ve ortaklarıyla bilgi paylaşmaya odaklanan Veeam, teknoloji camiasını VeeamOn 2022'nin merkezine alırken Girls Who Code'a verdiği destekle kendini gelecek BT jenerasyonuna adadığını da gösteriyor. Sanal ya da yerinde olsun tüm VeeamON katılımcıları, etkinlik boyunca teknolojideki cinsiyet farkını kapatmak için yardımcı olabilecekler. Tüm katılımcılarını bu konuda teşvik eden Veeam, etkinlik boyunca VeeamON 2022 fotoğraf standına gelerek bir sonraki BT uzmanları dalgasına bağlılıklarını göstermek için bir fotoğraf veya video çekip, yardım derneği olarak Girls Who Code'u seçecek olan katılımcıları adına derneğe bağış yapacak. 

 

 “Girls Who Code olarak, kızlar ve genç kadınlar arasında bilgisayar bilimi tutkusunu teşvik etmenin yeterli olmadığını biliyoruz. Kazançlı ve heyecan verici kariyerlere eşit erişimlerini sağlayarak ilgilerini bu alana çekmek için yollar oluşturmamız da gerekiyor” diyen Girls Who Code CEO’su Tarika Barrett şunları söyledi; “Teknolojideki cinsiyet farkını kapatmak, en marjinalleştirilmiş öğrencilerimiz için oyun alanını eşitlemek ve günümüz dünyasını temsil edecek şekilde herkesi içine alan kapsayıcı bir teknoloji gücü inşa edebilmek için çalışmalar yapacağımız bu işbirliği için minnettarız.”

 

VeeamON 2022’yi online takip etmek için kayıtlar hala açık.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı