Uçak mühendisi olmak isteyen yetim kızın İHA ve SİHA hayali gerçekleşti

Gaziantep Valiliği koordinesinde başlatılan ve Ramazan ayında yetim ile öksüz çocukların yüzünü güldürmek amacıyla hayata geçirilen “Bir Çocuk Bir Dilek” kampanyası kapsamında 14 yaşındaki Ayşegül’ün hayali Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından gerçekleştirildi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Ramazan Bayramı öncesinde kentte bulunan yetim ve öksüz çocuklara mektup yazarak gerçekleşmesini istedikleri üç hayalini yazmalarını istedi. Babasını kaybeden 14 yaşındaki Ayşegül ise Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından ulaştırılan mektuba en büyük hayalinin İHA ve SİHA’ları yakından görmek olduğunu yazdı. Vali Gül, bu dileği okuyunca Ayşegül’ü evinde ziyaret ederek imkânlar ölçüsünde hayalini gerçekleştirmek için gerekli girişimlerde bulunulacağını söyledi.

Vali Gül’ün, ziyaretinden bir hafta sonra Ayşegül’e müjdeli haber verildi. Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından evinden alınan Ayşegül, Gaziantep’te bulunan Jandarma İHA Taktik Komutanlığına götürüldü.

Burada İHA ve SİHA’ları yakından görme fırsatı bulan Ayşegül, hayalini gerçekleştiren Vali Gül başta olmak üzere Vefa Sosyal Destek gönüllülerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl kentte düzenlenen TEKNOFEST’i büyük heyecanla takip ettiğini, asker olan ağabeyinin anlattıklarıyla İHA ve SİHA’lara ilgi duyduğunu söyleyen Ayşegül, “İlgim hep vardı. Geçen sene ilimizde gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini büyük bir heyecanla takip ettim. Oradaki o heyecan ve coşkunun da büyük bir etkisi oldu. Valimiz Davut Gül’ün de mektubu bana ulaşınca hayalim olan bu isteğimi yazmak istedim ve bugün burada kendimi hayalimi yaşarken buldum. İlk defa bir hayalim gerçekleşti. Çok mutluyum, çok duygulandım. Buradaki abiler de benimle çok güzel ilgilendiler. Bu hayalimin izinden gidecek ve Uçak Mühendisi olmak için çok çalışacağım. Gelecekte ülkeme değer katacak işler yapmayı çok istiyorum.” dedi.

Öte yandan, “Bir Çocuk Bir Dilek” kampanyası kapsamında Nizip ve Oğuzeli ilçelerindeki tüm yetim ve öksüz çocukların dilekleri gerçekleştirildi.

Ramazan Bayramı’na kadar hayırseverlerin katkıları ile Gaziantep’teki tüm öksüz ve yetim çocukların dileklerinin gerçekleştirilmesinin hedeflendiği belirtildi.