Togg’dan “akıllı cihazların üretim aşaması” paylaşımı

Türkiye’nin yerli otomobili projesi Togg, akıllı cihazların üretim aşamalarını paylaştı.

Türkiye’nin yerli otomobilinin, inşaata başlangıç töreninden itibaren son gelişmeleri, her ayın 18’inde sosyal medya hesaplarından paylaşan Togg, bu kez akıllı cihazların üretim aşamalarını paylaştı.

Togg’un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

“İnşaata başlangıç töreninden itibaren son gelişmeleri her ayın 18’inde sosyal medya hesaplarımızdan, Togg Teknoloji Kampüsümüzün son halini 7/24 HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. Şimdi de akıllı cihazlarımızın üretim aşamaları ile karşınızdayız. Videomuzun uzun versiyonunu Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/46Hs8LK645U”

TOGG’un Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan tesisi 1,2 milyon metrekare alan üzerine kuruldu.

Tesiste üretilecek olan ilk model C-SUV’un deneme üretimleri robotlar aracılığıyla yapıldı. Fabrikada 160 adet robot bulunurken, istihdam sayısı üretim adedine göre her geçen yıl artacak. Gemlik tesisi, 2030 yılına kadar yıllık 175 bin adetlik kapasiteye ulaşmasıyla 4 bin 300 kişiyi istihdam edecek. Mart 2023’te satışa çıkacak C-SUV’un ardından 2025 yılında C segmentindeki tamamen elektrikli Sedan satışa sunulacak. Bu modeli sırasıyla C-Hatchback, B-SUV ve C-MPV modelleri takip edecek.

Togg, resmi olarak 25 Haziran 2018’de kurulurken, 1 Eylül 2018’de ise Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’un Üst Yöneticisi (CEO) olarak atanmıştı.