Qualcomm, Yeni Nesil Özel Oyun Cihazlarını Güçlendirmek için Snapdragon G3x 1. Nesil Oyun Platformunu Tanıttı

Qualcomm Technologies, Inc., oyuncuların en sevdikleri oyunları oynamaları için en iyi yeri sağlayan amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir platform olan Snapdragon G3x Gen 1 Oyun Platformunu duyurdu. Platform, tüm Android oyunlarını çalıştırmak, bulut oyun kitaplıklarından içerik oynatmak, ev konsolunuzdan veya PC’nizden oyun akışı yapmak ve en sevdiğiniz Android uygulamalarından eğlencenin keyfini çıkarmak için üstün performans sunar. Özel bir tüketici oyun ürünleri kategorisi oluşturmak için Snapdragon Elite Oyun teknolojilerinin tüm cephaneliğini bir araya getiren platform, hareket halindeki oyuncular için inanılmaz deneyimler sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Platformu sergilemek için Qualcomm Technologies, bugünden itibaren geliştiricilere özel olarak sunulan ilk Snapdragon G3x Elde Taşınabilir Oyun Geliştirici Kitini oluşturmak için Razer ile ortaklık kurdu. Razer, oyun donanımında küresel bir liderdir ve şimdiden dünyanın en büyük oyuncu odaklı donanım, yazılım ve hizmet ekosistemlerinden birini kurmuştur.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Razer, Qualcomm Technologies ile ortak olmaktan ve onları küresel oyun endüstrisine en son teknolojiyi sunma yolunda desteklemekten son derece heyecanlı” dedi. “Qualcomm Technologies ve Razer birlikte, taşınabilir oyunlarda sadakat ve kalitenin sınırlarını zorlayan ve bu oyunların deneyimlenme şeklini değiştiren yeni ve yenilikçi çözümlerle öncülük edecek.”

Geliştiricilere üst düzey grafiklere ve her yerde bağlantıya sahip bir cihaz sağlamak için, özel el tipi geliştirici kiti, tavizsiz performans için Snapdragon G3x platformu etrafında tasarlandı.
Ekran: Full HD+ çözünürlük ve 10-bit HDR ile 6.65 inç OLED ekran: 120 hz’ye kadar çalışan OLED, bir milyardan fazla renk tonuyla göz kamaştırıyor.
Performans: En zorlu oyunlarda uzun süreli oyun oynamayı mümkün kılan olağanüstü sürdürülebilir performans sağlar.
Ultimate Streaming Tool: Oyuncuların oyun oynarken kendilerini yakalamak ve nihai yayın aracı olarak izleyicilerine oyun akışı yapmak için kullanabilecekleri iki mikrofonlu 5MP/1080p60 web kamerası.
Bağlantı: Düşük gecikme, ultra hızlı yükleme ve indirmeler ve en güvenilir bağlantı için en hızlı bağlantı için 5G mmWave ve sub-6 ve Wi-Fi 6E.
Ergonomi : Uzun bir süre boyunca rahat oyun için iyi dengelenmiş ve kavraması kolay kontroller. Geliştirici kitinde ayrıca, yerleşik denetleyicilerin çok çeşitli oyunlarda kullanılmasını sağlamak için denetleyici haritalama teknolojisine hassas bir dokunuş sağlamak için AKSys’den yerleşik denetleyici eşlemesi bulunur.
Snapdragon Sound: Cihazdaki 4 yönlü hoparlörler harika ses sağlar ve Snapdragon Sound özellikli kulaklıklarla eşleştirildiğinde oyuncular gecikmesiz kablosuz ses deneyimi yaşayabilir.
Snapdragon G3x platformu, yeni nesil oyunları oyuncuların ellerine getiriyor. Şu özelliklere sahiptir:
Qualcomm Adreno GPU, oyunları bir milyardan fazla renk tonuyla ultra akıcı saniyede 144 kare ve 10 bit HDR’de çalıştırıyor.
Qualcomm FastConnect 6900 Mobile Connectivity’den düşük gecikme süresi ve hızlı yükleme ve indirme hızları için Wi-Fi 6 ve 6E özelliğine sahip güçlü bağlantı. Xbox Cloud Gaming veya Steam Remote Play gibi hizmetlerden bant genişliği açısından en yoğun oyunların akışını sağlarken ultra hızlı, gecikmesiz bulut oyunları için 5G mmWave ve sub-6.
Snapdragon Sound teknolojisi kalite, gecikme ve sağlamlık için optimize edilmiştir, böylece oyuncular rakiplerini tam olarak belirleyebilir ve etraflarındaki tüm hareketi duyabilirler.
AKSys’in desteğiyle, çok çeşitli oyunlarda yerleşik denetleyicilerin kullanılmasını sağlamak için denetleyici haritalama teknolojisine hassas bir dokunuş sağlar.
Çoklu ekran, artırılmış deneyim, USB-C aracılığıyla bir XR görüntüleyiciye Snapdragon G3x destekli bir cihaza bağlanma özelliği ile açılabilir. Ayrıca, bir cihazın 4K ekranlı bir televizyona eşlik eden bir kontrolör olarak hareket etmesine izin verir.