Performansta İddialı Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı: AMD Ryzen™ 5000 İşlemcili Acer Nitro 5

Oyun dünyasına adım atmak isteyen genç yaştaki kullanıcılara hitap eden Acer Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen™ 5000 serisi mobil işlemcisiyle performanstan ödün vermeyen uygun fiyatlı bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

 

Tam bir fiyat-performans cihazı olan Acer Nitro 5, oyun için tasarlanmış AMD Ryzen™ 5600H işlemcisi ve 4 GB’a kadar RAM’li GDDR6 harici NVIDIA GeForce® RTX™ 3050 ekran kartı ile dikkat çekiyor. 8 GB’lık DDR4 SDRAM ve 512 GB PCI Express depolama alanı sunan Nitro 5, oyun ve eğlence için en uyumlu bileşenleri kullanıcılarla buluşturuyor. 15,6 inç büyüklüğünde ComfyView teknolojili FHD ekrana sahip olan cihaz, 144 Hz’lik yenileme hızı ile oyunlara yeni bir boyut kazandırıyor. En yeni 7 nm işlemci teknolojisi kullanılarak geliştirilen AMD Ryzen™ 5000 Serisi Mobil İşlemciler, ısınmadan sessiz bir şekilde çalışıyor ve en iyi seviyede verimlilik için kullanıcılara destek oluyor. 

 

En Hızlı Sahnelerde Yüksek Performans

Acer Nitro 5, 144 Hz yenileme süresi sunan ekranında ayrıca 3 ms tepki süresi ile net görüntüler ve minimum gölgelenme yaşatıyor. Canlı renkleriyle oyunların atmosferinin etkisini kat kat artıran ekran, incecik çerçeveleri sayesinde oyunculara daha geniş bir görüş alanı sunuyor. Oyun ve eğlencenin sesi için ise 2 W çift hoparlör bulunduran Nitro 5, daha iyi sesle hem rekabette avantaj sağlıyor hem de daha sürükleyici bir deneyim yaşatıyor. DTS:X® Ultra sayesinde sesler net şekilde, 3 boyutlu uzamsal ses düzeniyle iletildiği için kullanıcıların, rakiplerinin hareketlerini en ince ayrıntısına kadar duyması mümkün.

 

Nitro 5 ile soğutma da kontrol altında. Zorlu kullanım için destek gerektiğinde devrede olan ikiz fanlar, Acer CoolBoost™ teknolojisi ve dörtlü çıkış deliği tasarımı ile göz dolduruyor. CoolBoost™, fan hızının izlenmesine yardımcı olurken toplam performansın optimize edilmesi gerektiğinde fan hızını artırabiliyor. NitroSense teknolojisi ile ise sıcaklık, fan hızları ve daha birçok farklı veriyi içeren sistem bilgilerini gerçek zamanlı olarak izleyip kontrol etmek son derece kolay. 

 

Göze de Hitap Eden Konforlu Tasarım ve Bağlantı Seçenekleri

Nitro 5 ince ekran çerçeveleri ve şık tasarım ayrıntılarıyla öne çıkıyor. Ortama renk katan klavye üzerindeki WASD tuşları farklı aydınlatmasıyla vurgulanmış durumda. Klavye üzerindeki özel NitroSense tuşu ise dizüstü bilgisayarın dahili bileşenlerini kontrol etmeye imkan tanıyor. 

 

Çevre birimler için de geniş imkanlar sunan Nitro 5’te, HDMI 2.1’in yanı sıra, USB 3.2 Gen 1 Type-A ve Type-C portları bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar her türlü çevre birimini cihaza bağlayabilir; hızlı veri aktarımı sayesinde de zaman kaybetmeden günlük görevlerini başarıyla yerine getirebilir. 

 

Fiyat ve Bulunabilirlik

AMD Ryzen™ 5600H işlemcili Acer Nitro 5, 14.599 TL fiyatıyla satışta. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı