İnternet Hızlandırma Nasıl Hızlandırılır?

Merhaba, biliyoruzki bu pandemi sürecinde hayatımıza internet çok girdi. Çoğumuz internetin hızından şikayetci olmaya başladık. Bu makale internet hızlandırma konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

İnternet Hızlandırma

1. Lan Kablosu

Bana göre en etkili yöntem kesinlikle budur. Lan kablosu ile bilgisayarınıza modemi direk bağlayabilirsiniz. İnternete wi-fi ile yani kablosuz bağlanmak internet hızını etkileyen bir faktördür. Neden etkiler diye sorarsanız wi-fi ile bağlandığınızda modeminiz sinyaller ile iletişim kuracaktır, ama lan kablosu kullandığınızda direk kablo ile iletişim kurduğundan daha hızlı olacaktır.

2. Doğru Modem Seçimi

İnternet hızlandırma konusunda kesinlikle doğru bir modem tercih etmelisiniz. Kaliteli bir modem tercih etmeniz halinde internet hızınızda değişim olacaktır.

3. Güçlendirici Kullanın

İnternetiniz eğer bazı odalardan çekmiyorsa wifi güçlendirici kullanmak doğru karardır. İnternet güçlendirici yavaş intenretler için çok bir değişim olmaz 6mbps interneti tutupta 24mbps yapamassınız. Bu cihazlar genellikle yüksek interneti olup az çeken yerler için interneti hızlandırmak için kullanılır. Şu anda piyasada böyle çok cihaz olmasa xiomi markası tarafından üretilen bu cihaz var.

4. İnternet Paketinizi Yükseltin

İnternet paketiniz eğer düşük hız sunuyorsa paketinizi yükseltmeyi deniyebilirsiniz. 6mbps dowland sunan bir paket yerine daha iyi paketlere geçmenizi tavsiye ederim. Örneğin 24mbps kullanabilirsiniz. Gündelik yaşam için gayet uygun bir hız.

İnternet Hızlandırma Konusunda Hâla Sorun Varsa

Eğer hâla sorun yaşıyorsanız bu sorun internet sağlayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir problemde internet sağlayıcınızı değiştirebilirsiniz. Ama çoğu intenret sağlayıcısında artık fiyatlar maalesef çok yüksek. Benimde kullanmakta olduğum TürkNet kullanabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu makalede internet hızlandırma konusunda sizleri elimizden geldikçe bilgi vermeye çalıştık.Eğer şu an kullandığınız internet hızını vb. merak ediyorsanız internet sağlayıcınız üzerinden veya bu site üzerinden ölçüm yapabilirsiniz.

Not: Ölçüm yapabileceğiniz site ile hiç bir alakamız bulunmamaktadır. Site anlık hızı gösterir anlık hızda düşüş-artış yaşanabilir o yüzden internet hızını öğrenmenin en garanti yolu internet sağlayıcınız üzerinden kontrol etmeniz olacaktır.

Peki sizin internet hızınız kaç sizler için yeterli oluyormu olmuyorsa neden ?

Edit: Şu anda benim kullandığım internet 24mbps değerinde ve bana yeterli oluyor. Sizlerde yorumda belirtin lütfen.

“İnternet Hızlandırma Nasıl Hızlandırılır?” üzerine bir yorum

  1. Güzel yazı olmuş. Tebrikler.

    En önemlisi: ev interneti alırken kaliteli servis sağlayıcı ve yüksek hızlı internet paketi seçmek.

Yorumlar kapalı.