Intel, Arc Grafik Kartını Intel Extreme Masters’da Sergiliyor

Intel Extreme Masters (IEM) etkinlikte Intel’in Arc Limited Edition grafik kartlarından birini sergilendi.

Bir sistemde çalışmadığı veya hatta bir sistemin içine monte edilmediği için çalışan bir örnek mi yoksa sadece bir maket mi olduğu belli değil. Bunun yerine Intel, kartı iskele tarafında duran bir akrilik kutunun içinde, dönen bir tabanın üzerine monte etmenin harika bir fikir olduğunu düşünmüş gibi görünüyor. @theBryceIsRt tarafından çekilen ve Twitter’da yayınlanan üç resim, güç konektörlerinin yerleşimi dışında, şimdiye kadar görmediğimiz hiçbir şeyi göstermiyor.

Intel’in güç konektörlerinin tipik bir yerleşimini tercih ettiği ve söz konusu kartın bir adet 8 pimli ve bir adet 6 pimli güç konektörüne sahip olduğu artık açık.

Diğer bir deyişle Intel, çoğu yeni nesil grafik kartı tarafından kullanılması beklenen yeni 12 pinli güç konektörünü kullanmayacak.

@theBryceIsRt’in bir Intel çalışanı olduğunu ve twitter profiline göre Intel Arc topluluğu savunucusu olduğunu belirtmeliyiz, bu nedenle kart yoldan geçen biri tarafından fark edilmedi.

Intel, Arc tabanlı grafik kartlarını ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı konusunda henüz herhangi bir ayrıntı açıklamadı.