İnstagram Reels Vs Tiktok Hangisi 1 Numara

Merhaba,biliyoruzki geçtiğimiz haftalarda instagram reels özelliğini kullanıma açtı. Bu özellik ile beraber çoğu kullanıcının aklına instagram reels vs tiktok düşüncesi geldi. Bu makalede hangisi daha iyi ve daha kullanışlı olduğunu öğrenmeye çalışacağız.

Öncelikle İnstagram ve tiktok hakkında biraz bilgi toplayalım.

İnstagram Nedir?

İnstagram reels vs TikTok

İnstagram, 6 Ekim 2010 yılında kurulmuştur. İnstagram sosyal medyada ücretsiz fotoğraf video ve mesajlaşmaya olanak sağlayan bir uygulamadır.

2. TikTok Nedir?

İnstagram Reels vs Tiktok

Tiktok, Eylül 2016 Yılında resmi olarak kullanıma sunuldu. Tiktok video oluşturma ve canlı yayın yapma ve bunları paylaşma imkanı sunan bir sosyal medya uygulamasıdır.

Tiktok çıktığı andan beri çok hızlı bir kitle artışı yaşıyor hatta artık tiktok bağımlılığı o kadar artmıştiki basında bile söz edilmeye başladı. Şu anda tiktok uygulamasının play store’da +7 milyondan daha fazla indirilmesi bulunmaktadır.

Evet şimdi ise en merak edilen konuya geldik İnstagram reels’mi tiktomu

İnstagram Reels Vs Tiktok

İnstagram Reels vs TikTok

İnstagram reels vs Tiktok karşılaştırması Aslında bu olayda kesin bir şey demek yanlış olur çünkü her 2 platformundan avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Ondan önce sitemizin ziyaretçilerine bildirim olarak gönderdiğimiz anket sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

İnstagram reels vs Tiktok Anketimize Toplamda 1700 adet cevap geldi. Ve anket sonuçlarında bir taraf büyük bir fark attı. Anket sonuçlarında instagramm reels 1700 oydan %76,5 ortalama ile toplam 1300 oy aldı.Tiktok ise %23,5 oranla 400 oy aldı. İnstagram büyük bir fark attı cidden. Peki neden instagram reels daha çok oy aldı? Daha çok oy alma sebebi büyük ihtimal kullanışlı olmasından kaynaklanan bir olay olabilir. Eminimki nasıl daha kullanışlı diyeceksiniz. İşte Avantajları ve dezavantajları

İnstagram’ın Avantajları;

  • Resim Paylaşabilme
  • Yakın Arkadaşlarına Özel Story paylaşmak
  • Mesajlaşma Bölümü Daha Kullanışlı Olması
  • Canlı Yayın Yapmak İçin Yaş Sınırı Yok

İnstagram’ın Dezajantajları;

  • Para Kazanılmıyor

İnstagramın En büyük dezavantajı maalesef para kazandırmıyor.

TikTok Avantajları;

  • Para Kazanılabilir

TikTok Dezavantajları;

  • Canlı Yayın Yapmak İçin Minumum 18 Yaş Sınırı
  • Resim paylaşamıyorsun
  • Mesajlaşma Bölümü kullanışlı değil

Tiktok Para Kazanma

Tiktok ise dezavantajları oldukça fazla. Ama tiktokun en iyi avantajı para kazandırması. Peki nasıl kazanabilirim. Öncelikle tiktok üzerinden para kazanmak kolay bir şey değil hatta oldukça zor. Tiktok üzerinden para kazanmak için öncelikle canlı yayın açabilmeniz lazım. Açmanız içinde 18 yaşını geçmiş olmalısınız. Aksi takdirde tiktok 18 yaşından küçük kullanıcıları banlıyor. Peki siz ben 18 yaşını geçtim veya 18 yaşındayım diyorsanız nasıl para kazanacağınızı anlatalım.

Öncelikle 1 adet tiktok hesabınız olması lazım yoksa hesap açın. Kesinlikle doğum tarihinizi gün ve ayını doğru bir şekilde ayarlayın aksi takdirde para kazanamassınız. Ondan sonra canlı yayın açıcaksınız insanlar girip bağış atabilir. Ama kolay kolay kimse kimseye bağış atmaz o yüzden başta’da belirttiğim gibi TikTok üzerinden para kazanmanız oldukça zor bir ihtimal.

Evet şimdi tekrardan ana konumuz olan instagram reels vs tiktok konumuza dönelim.

İnstagram ve tiktok’un avantajları ve dezavantajlarını yukarıda belirtmiştik.

TikTok Hakkında biraz daha önemli düşündüğüm bazı bilgileri sizlerle paylaşacağım;

Tiktok çoğu zaman basında çok yer aldı hâlada almaya devam ediyor. Tiktok’ta bulunan bazı videolar çocuklar için kötü alışkanlıklar yaratabiliyor. Bu konu yüzünden haberlere çok çıktı çoçuklarınızı uzak tutun diye. Bizde size burada bir uyarıda bulunmak istiyoruz lütfen 13 yaşından küçük çocuklarınızın tiktok izlemesini serbest bırakmayın eğer çok izlemek istiyorsa izlerken yanında bir ebeveyn bulunması çocuklar için daha sağlıklı olacaktır.

Bazı arkadaşlar instagram reels’de öyle içerikler var diyebilir ama tiktok’a göre daha az ama ebeveyn’ler instagram reels ve tiktok konusunda çocuklarını uzak tutmaları yararlı olacaktır kesinlikle.

Sizce Sosyal Medya Uygulamaları ne kadar güvenli verilerimizi cidden koruyormu yoksa 3. şahıs kişilerle paylaşıyormu ? Gelecek Makalemiz bunla alakalı olacağı için yine anket yapacağız sizde sitemizin bildirimleri açarak veya yorumlarda düşüncenizi belirterek ankete katılım sağlayabilirsiniz. Bildirim açanlara anketimizi bildirim olarak atacağız.

Sizden bir ricamız daha var. Elimizden geldikçe sitemize makale yazıyoruz ama bazı makaleler sizler için yararlı olmuyor o yüzden merak ettiğiniz konu vb. içerikleri yorumlarda veya iletişim bölümünden bize iletmeniz halinde yazarlarımız tarafından makaleler hazırlanıp ortalama 24 ila 48 saat arasında web sitemizdeki yerini alacaktır.

Ama lütfen içerik vb. isteğinde bulunmadan web sitemizde o içerik varmı diye kontrol etmeniz halinde daha sağlıklı olacaktır. İnstagram reels vs tiktok makalesi böylelikle biter.

“İnstagram Reels Vs Tiktok Hangisi 1 Numara” üzerine 2 yorum

  1. İnstagram Reels kat kat iyi bence. Tiktok videoları birbirinin aynısı oluyor.

Yorumlar kapalı.