İletişim Başkanlığı “Gençlere Yönelik Teşvikleri” tanıtacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 9-12 Aralık tarihleri arasında Ankara’da “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” gerçekleştirilecek.

ATO-Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek tanıtım günlerine 13 bakanlık, Savunma Sanayii Başkanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi, TÜBİTAK, KOSGEB, Türkiye Ulusal Ajansı gibi 40’ın üzerinde kurum ve kuruluştan temsilciler katılacak.

Organizasyonda hangi konularda bilgilendirmeler yapılacak?

Gençlere yönelik devlet destekleri

Proje destekleri

Hibeler, burslar, teşvikler

Fonlar ve eğitim destekleri konularında bilgilendirmeler yapılacak.

Devlet Sokağı

Dört gün sürecek etkinlik kapsamında genç ziyaretçiler “Devlet Sokağı”nda kamu kurumlarının stantlarını ziyaret ederek destek ve teşvikler hakkında bilgi alabilecek.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, kamu kurumları ile gençleri bir araya getiren bu büyüklükteki bir organizasyonun ilk kez yapıldığını vurguladı.

Fahrettin Altun, “Devletimiz, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin her daim tüm imkânlarıyla yanlarında. İletişim Başkanlığı olarak böylesi büyük bir organizasyonla gençlerimizin, girişimcilerimizin devletimizin sunduğu tüm devlet desteklerinden, teşviklerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için önlerini açmayı, onlara yol haritası çizerek geleceklerine en iyi şekilde yön vermelerini amaçlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA)