HUAWEI MateBook E ile gittiğiniz her yere OLED’in büyüsünü de götürün

HUAWEI MateBook E hibrit dizüstü bilgisayar, Huawei'nin ilk Organik Işık Yayan Diyot (OLED) ekranı olan HUAWEI OLED Real Colour FullView ekranına sahip. Bu OLED ekranın renk gücü, dijital yaşamınızı nasıl gördüğünüzü değiştirdiği gibi üretkenliğinizi de dönüştürüyor.

 

Işık Yayan Diyotlar (LED'ler), teknoloji tarihinde büyük bir rol oynadı ve oynamaya devam ediyor. Belirli bir durumu iletmek için basit göstergeler olarak kullanılmaktan, yükselen tam renkli dijital ekranlar oluşturan yüz binlerce LED'e kadar, LED teknolojisi bugün hayatımızın büyük bir parçası.

 

LED'ler yalnızca boyut olarak büyütülmedi, aynı zamanda küçültüldü. Teknolojik ilerleme, giderek daha küçük LED'lerin üretilmesine izin vererek daha yüksek çözünürlüklü dijital ekranlara, LED televizyonlara ve son zamanlarda milyonlarca piksel boyutunda LED içeren ekranlara sahip taşınabilir cihazlara yol açtı.

 

Günümüzde çoğu cihazda bulunan geleneksel Sıvı Kristal Ekranlar (LCD), istenen renkleri gösterecek şekilde elektriksel olarak manipüle edilen bir dizi hücreden oluşur. Bu nedenle bu ekranlar, içeriğin görüntülenmesi için ekranın yüzeyi boyunca ek aydınlatmaya ihtiyaç duyar ve bu da birkaç yaygın soruna yol açar. Işık ekranın tamamına yayıldığından, ekranın karanlık kısımlarını da mecburen aydınlatır. Bu durum, siyah alanların gerçekten siyah değil, daha çok koyu gri olarak görünmesine yol açar. Eğlencede bu, karanlık kısımlar üzerinde bir ışık sızması göstererek sürükleyiciliği bozarken, işte, sanatçı veya illüstratörlük gibi özellikle yaratıcı alanlarda, kullandıkları renklerin daha koyu ve daha açık tonları arasındaki kontrastı doğru bir şekilde görememelerine sebep olur.

 

OLED ekranlarda her piksel kendi kendinin ışık kaynağıdır ve yansıttıkları renk tonuna ek olarak kendini aydınlatır veya karartır. Bu, karanlık kısımların çok daha doğru bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Çünkü alandaki OLED pikselleri basitçe kapatılır ve fazladan ışık gösterilmez veya görülmez. OLED'in bu benzersiz özelliği, ekranlara 1.000.000:1 gibi çok yüksek bir kontrast oranı sağlar ve siyah bölgeler gerçekten siyah olarak gösterilir.

 

HUAWEI OLED Real Colour FullView Ekranın bir diğer önemli faktörü, 600 nit'lik yüksek parlaklığıdır. Bu ister loş bir toplantı odasında ister güneşli bir kumsalda çalışıyor olun, HUAWEI MateBook E'nin tüm ortamlarda çalışmak için ideal bir cihaz olmasına katkıda bulunur. Ekranın yüksek parlaklığı her türlü ortamda çalışma esnekliği sağlarken, yüksek kontrastlı OLED ekranın doğası, içeriğinizi her zaman net bir şekilde göstererek işinize veya eğlencenize odaklanmanızı sağlar.

 

Buna ek olarak, HUAWEI OLED Real Colour FullView Ekran, en üst düzey görüntüleme deneyimine katkıda bulunan diğer birçok özelliği barındırır. Ekran, sinematik P3 renk gamını destekleyerek eğlenceyi ve yaratıcı çalışmaları yüksek renk doğruluğuyla görüntülemenize olanak tanır ve doğru renkleri telafi etmek veya tahmin etmek zorunda kalmadan ekranda gördüğünüzün elde ettiğiniz şey olduğuna dair size güvence verir. P3 renk gamı, genel üretkenlik ve tarama için en ideal olan sRGB Modu ve OLED ekranın maksimum renk potansiyelini açığa çıkaran Yerel Modun yanı sıra HUAWEI MateBook E'de ayarlayabileceğiniz üç renk modundan biridir.

 

HUAWEI OLED Real Colour FullView Ekran için yenilik yaparken konfor da bir önceliktir. Hem ekrana hem de dizüstü bilgisayara yerleşik olarak, göz koruması için çeşitli donanım ve yazılım işlevleri bulunur. Bu işlevler, kullanıcının gözlerini yormadan daha uzun süre ekranın keyfini çıkarmasına yardımcı olur. Ekranda birden fazla kaplama katmanı ve donanım tarafından azaltılmış mavi ışık çıkışı bulunur. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda ortam ışığını otomatik olarak okumak için kalibre edilmiş bir sensör kullanan Nature Tone teknolojisini ve en rahat ama aynı zamanda en doğru görüntüleme deneyimi için renk çıkışını ayarlamak için eşlik eden yazılımı da içerir. HUAWEI MateBook E, kullanıcıların dinamik olarak değişen ortamlarda bile işlerine odaklanmalarını sağlamayı Garanti eden çift TÜV Rheinland sertifikasına da sahiptir.

 

Tüm özelliklerine rağmen, HUAWEI OLED Real Colour FullView Ekran aslında geleneksel LCD ekranlardan daha ince ve daha hafiftir. Bu, onu en taşınabilir haliyle sadece 709 gram ağırlığında ve 7,99 mm ölçülerinde HUAWEI MateBook E'ye mükemmel bir ek yapar. 12,6 inçlik ekran, yüzde 90'lık geniş bir ekran-gövde oranına sahiptir ve 5,6 mm inceliğinde izometrik mikro çerçevelerle hem iş hem de eğlencenin derinliklerine dalmanızı sağlayan basit ama zarif bir estetik sunar.

 

HUAWEI MateBook E'nin ekranının öne çıkan bu özellikleri, tek başına ideal, müşteri odaklı cihazlar üretmeye yönelik çok sayıda araştırma ve geliştirmenin bir sonucu. Tüketiciyi inovasyon sürecinin merkezinde sıkıca tutan Huawei, sürekli büyüyen dijital pazarın en son ihtiyaçlarına ve isteklerine hizmet etmeye devam etmeye kararlıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı