GoArt Metaverse Dubai’ye ofis açıyor, BAE’nin metaverse yatırımlarında yerini alıyor

BAE Dış Ticaret Bakanı’ndan GoArt Metaverse’e ofis açma daveti 

 

GoArt Metaverse yöneticileri, Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi ile yaptığı görüşmede Dubai’de ofis açma daveti alarak, ülkenin metaverse yatırımlarında yer almak üzere çalışmalarına başladı. 

 

GoArt CEO’su Burak Soylu, yaptıkları görüşmenin çok yararlı geçtiğini, aldıkları davetten dolayı çok memnun olduklarını belirterek, “Metaverse sektörü yatırımlarının Dubai ekonomisine olan katkısının 2030 yılına kadar 4 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmesi hedefleniyor. GoArt olarak Dubai’de açacağımız ofisimizle bu ekonominin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayacak olmaktan mutluyuz” dedi. 

 

Geçtiğimiz ay BAE- Türkiye Stratejik iş birliği çalışmaları kapsamında Türkiye’ye gelen ve TOGG, Trendyol ve GoArt ofislerini ziyaret eden Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi, bu görüşmeden sonra GoArt’ı Dubai’de bir ofis açmak üzere BAE’ye davet etti. GoArt CEO’su Burak Soylu Dubai’de Bakan Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi ile yaptıkları görüşmelerin çok faydalı geçtiğini belirterek, “Dubai’de ofis açarak BAE’nin metaverse yatırımlarında çalışmak üzere bir davet aldık. Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi’nin teklifi bizi çok memnun etti. Dubai ofisimizi en kısa sürede açarak çalışmalarımıza başlamayı hedefliyoruz” dedi. 

 

2030’a kadar 4 milyar dolarlık metaverse pazarı

Burak Soylu, GoArt Metaverse ile 2017 yılında başladıkları Web 3.0 yolculuğunun hızla devam ettiğini, Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri’nin bulunduğu MENA pazarında büyümek hedefinde olduklarını açıkladı. Soylu şöyle devam etti:

“Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaret Bakanı Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi geçtiğimiz ay iki ülkenin stratejik iş birliği kapsamında Türkiye’deki temaslarında GoArt Metaverse olarak kendisiyle bir araya gelip web 3.0 ve metaversete ile ilgili yaptıklarımızı anlattık. Ardından heyeti ile yaptıkları değerlendirme sonrasında Dubai’ye bir davet aldık.  Bakan Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi ile Dubai’de yaptığımız görüşmede Dubai yapılanmamız ve metaverse çalışmalarımız hakkında daha detaylı bir görüşme gerçekleştirdik. Bakan Dr. Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi ile yaptığımız görüşmenin ardından BAE’nin küresel olarak rekabetçi bir ekonomiye dönüşmesini hızlandırmak amaçlı dünyanın farklı ülkelerinde yatırımları olan, ülkemizde ise son yıllarda Getir ve Trendyol’a yatırım yapan ADQ Girişim Sermayesi ve Teknoloji Yatırımları Başkanı Amer Al Ameri ile bir araya geldik.  Dubai, blok zincir, kripto varlıklar ve metaverse alanlarının yanı sıra gelişmiş teknolojik altyapısıyla teknolojiye çok ilgi duyan nüfusuyla dikkat çeken bir ülke. Dubai, metaverse sektörünün Dubai ekonomisine olan katkısını 2030 yılına kadar 4 milyar ABD dolarına ve Dubai’nin GSYİH’sine katkısını ise yüzde 1’e çıkarmayı hedefliyor. Biz de GoArt Metaverse olarak MENA bölgesinde büyümeyi hedefliyoruz.” 

 

Hedefimiz Asya pazarında da büyümek

GoArt Metaverse platformuna adını veren markasıyla dünyanın en büyük metaverse fuarının sponsor partneri olduklarını sözlerine ekleyen Burak Soylu “G.Kore’nin başkenti Seul’de 15 – 17 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Metaverse EXPO 2022 Fuarı’nın diğer sponsor partneri ise yakın zamanda Meta adını alan Facebook oldu. Metaverse yatırımlarına 200 milyar dolarlık bir fon ile destek veren ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinde gerek yazılım gerek donanım olarak önemli bir bilgi birikimine sahip Güney Kore’nin metaverse ve artırılmış gerçeklik alanında yatırım yapan şirketler için çok önemli bir pazar. Hedefimiz bu pazarda da büyüyerek yeni metaverse projelerini hayata geçirmek” dedi. 

 

GoArt ile zamanda yolculuk başlıyor

GoArt Metaverse, gerçek dünya ile sanal evren arasında köprü görevi gören, kullanıcılarına macera dolu tarihi ve futuristik zaman portalları aracılığı ile zamanda yolculuk, sosyalleşme ve bilinmezi keşfetme imkanı sunan, yaşayan ve sosyal bir evrendir. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinden yararlanılarak ve ‘Move To Earn’ (Harekete Geç ve Kazan) konsepti odağında oluşturulan GoArt Metaverse; sanal dünyaya saklanmış milyonlarca MTE puanını, sürpriz ödül sandıklarını ve NFT’leri toplayarak kripto para kazanmak isteyen herkese zamanda yolculuk imkanı sunuyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı