GeIL, Çift RGB Fanlı Aktif Olarak Soğutulmuş DDR5 Belleği

GeIL, 4800 MHz ila 6600 MHz arasında değişen yüksek frekanslı modüller sağlayan ve 32 GB ila 64 GB arasında büyük kit kapasiteleri bulunan EVO V DDR5 RGB Hardcore Oyun Belleği kitlerinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bu ürün eşsiz ısı yayıcı tasarımı, aktif soğutma ve büyüleyici RGB aydınlatma efektlerine sahip ve titanyum grisi veya buzul beyazı renk temalarında sunuldu.

GeIL EVO V DDR5 RGB Sert Oyun Belleği, Intel’in en yeni platformlarında zorlu oyuncuların ve hız aşırtmacıların yoğun taleplerini karşılamak için benzersiz bellek performansı ve kararlılığı sunuyor. GeIL, EVO V modülleri için çarpıcı bir RGB ışık çubuğu ve iki mikro soğutma fanını tek bir kalıplanmış alüminyum ısı kalkanına entegre eden, çığır açan bir soğutma çözümü üretti. En önemlisi, ısı yayıcının fiziksel yüksekliği, herhangi bir mekanik müdahale olmaksızın piyasadaki çoğu CPU soğutucusu ile uyumlu olmasını sağlıyor.

Isı yayıcı, titanyum grisi ve buzul beyazı olmak üzere iki renk seçeneğiyle geliyor. Üst düzey anakartların ve masaüstü bilgisayar bileşenlerinin en popüler tanıtım yazısı renk temalarıyla mükemmel uyum sağlıyor. Isı kalkanının sağ ve sol üst köşelerinde iki soğutma fanı bulunuyor. Bu fanları korumak için ekstra hava akışı sağlanıyor. Çift fanlı soğutma ısı kalkanı, gelenekselden yaklaşık %45 daha fazla termal dağılım sağlayabiliyor.

DDR5 belleğin olağanüstü mimarisi, normal ve hız aşırtmalı koşullar altında daha kapsamlı bir voltaj kontrolü elde etmek için eşik koruması, senkronize voltaj izleme, akıllı voltaj kontrolü ve güç yönetimi sağlayabilen kilitli/kilitsiz PMIC’ye (Güç Yönetimi Tümleşik Devresi) dayanmaktadır.

Ek olarak, çip üzerindeki ECC işlevi, veri bütünlüğünü iyileştirmek ve bellek performansını, kararlılığını geliştirmek için aktif hata düzeltmeyi mümkün kılıyor.