En Yeni 24 inç Dokunmatik Monitörler Piyasada

Görsel ve eğitim teknolojisi çözümlerinde dünya lideri olan ViewSonic Corp., sınıf için eksiksiz bir dijital öğretim modeli elde etmek için, 10 parmakla dokunma işlevleri sunan yepyeni 24 inç dokunmatik monitörü ID2456‘nın bir bilgisayarla donatıldığını duyurdu.

MPP 2.0 aktif kalem, okullara akıllı bir podyum çözümü sunuyor. Geleneksel podyumdaki dokunmatik olmayan bilgisayar ekranı yerine öğretmenler artık tüm işlemleri parmaklarını kullanarak tamamlayabilir ve sınıftaki orijinal projeksiyon ekipmanına bağlanabilir. El yazısının gerçek fırça darbelerini doğru bir şekilde sunarak daha sezgisel bir dijital interaktif öğretim deneyimi sunuyor.

Dokunmatik monitör ID2456, üniversite sınıflarına veya amfilere kolayca uyarlanabilir. Öngörülen kapasitif (PCAP) dokunmatik ekran, doğru ve hızlı 10 parmakla dokunma işlevleri sağlayarak öğretmenlerin sezgisel olarak kullanmasına olanak tanır. Örneğin, dosyaları açmak, öğretim materyallerini düzenlemek ve resimleri sürükleyip bırakmak artık fare, klavye veya sunum kalemi gibi geleneksel çevre birimleri gerektirmez. Ek olarak, 4K HDMI çıkış bağlantı noktası, sınıfın orijinal projektörüne veya büyük LED ekranına bağlanarak 4K yüksek çözünürlüklü içeriğin büyük ekranda sunulmasına olanak tanıyor.

Aktif kalem gerçekçi bir yazma deneyimi sunarak öğretmenlerin ders anlatırken ekrana kolayca not eklemesine olanak tanıyor. MPP2.0 teknolojisinin benimsenmesi ve 4096 basınç duyarlılığı seviyesinin desteklenmesi, öğretmenlerin genellikle yaptıkları gibi yazabilmelerini sağlıyor. Aktif kalem, kullanıcıların el yazısının yazı tiplerini ve boyutlarını doğru bir şekilde sunuyor.

İster fiziksel bir sınıfta, ister çevrimiçi bir sınıfta veya bir karma öğretim ortamında, ID2456, içeriği zenginleştirmek için dijital beyaz tahta ve gerçek zamanlı grup tartışmaları gibi işlevlerin yanı sıra çeşitli öğretim materyalleri ve şablonları kullanan myViewBoard‘dan yararlanabilir. ViewDirector ile birleştirildiğinde, kişisel bir yönetmen yazılımı, öğretim materyalleri, video kamera beslemesi ve projektör görüntüleri aynı anda ekranda görüntülenebiliyor.

ID2456, akıllı bir podyum olarak hizmet etmenin yanı sıra, öğrencilerin grup tartışmaları sırasında daha iyi etkileşim elde etmelerini sağlayan bir masaüstü dijital beyaz tahta olarak da kullanılabilir. 15 ila 70 derecelik eğim ayarı işlevi, ergonomik duruşlar elde etmek için çalıştırılabiliyor.