EIZO, 27-İnç FlexScan EV2781 ile USB Type-C Monitör Serisi

EIZO Corporation, çevre üzerindeki etkiyi azaltmak için üretkenliği ve sürdürülebilirlik özelliklerini geliştirmek için bir USB Type-C terminali ile donatılmış 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip 27 inç, çerçevesiz bir IPS monitör olan FlexScan EV2781’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

FlexScan EV2781, EIZO’nun 23,8 ila 31,5 inç arasında değişen boyutlar sunan ve USB Type-C bağlantısına sahip FlexScan Yeni Standart iş monitörleri serisine katılıyor.

Geniş 27 inç ekran boyutunda yüksek WQHD (2560 x 1440 piksel) çözünürlüğü sunan ilk Yeni Standart monitördür. Bu, verimli çoklu görev için birden çok pencerenin daha rahat görüntülenmesini sağlayan geleneksel Full HD (1920 x 1080 piksel) monitörlerden 1,8 kat daha fazla ekran alanıdır.

USB Type-C bağlantısı, kullanıcıların video görüntülemesine, ses çalmasına, USB sinyallerini iletmesine ve dizüstü bilgisayarlar gibi bağlı cihazlara 70 watt güç sağlamasına olanak tanıyor. Taşınabilirlik için tasarlanmış birçok modern dizüstü bilgisayar ile bu kullanışlı bağlantı, sıcak masa ortamlarında veya ofis dışında çalışırken bağlanmayı daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

Monitör, iki PC girişinin ekranda aynı anda görüntülenmesini sağlayan Yan Yana Resim (PbyP) işleviyle birlikte geliyor. Bu, giriş kaynaklarını değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırarak çalışmayı kolaylaştırıyor ve konferanslar, toplantılar sırasında değerli zaman tasarrufu sağlıyor. Ayrıca PbyP, verileri bir iş arkadaşınızla yan yana karşılaştırmayı ve tek bir ekranda birden çok kaynaktan gelen bilgileri paylaşmayı kolaylaştırıyor.

Daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak, hem işletmeler hem de üreticilere çevre dostu girişimlerde bulunmak isteyen tüketiciler için önemli bir hedef olmaya devam ediyor.

EIZO’nun çevreye özen gösterme taahhüdünün bir parçası olarak 4, %61 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış. Bu, çevreye giren plastik atık miktarını azaltıyor, kaynakları koruyor ve doğal ekosistemi korumak için malzemelerin yeniden kullanımını teşvik ediyor. Monitör ayrıca EIZO’nun ürün ambalajında ​​plastik ve strafor kullanımından uzaklaşma girişimini de güçlendiriyor. Monitör, geri dönüştürülmüş karton ve gazeteden yapılan kalıplanmış kağıt hamuru kullanılarak güvenli bir şekilde paketleniyor ve kablolar plastik torbalar yerine kağıda sarılıyor.

FlexScan EV2781, TCO Certified Generation 9, EPEAT ve EnergyStar dahil olmak üzere dünya çapında kapsamlı sürdürülebilirlik standartları tarafından onaylanmış. Ayrıca EIZO, FlexScan iş monitörlerinin çevre dostu ve daha yüksek iş verimliliği ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) tarafından belirlenen girişimlere katkıda bulunmak için kendi adımlarını atıyor.

Monitör, minimalist bir estetik için neredeyse çerçevesiz bir tasarım uyguluyor. Şık siyaha ek olarak, çalışma alanını parlak tutan bir renk seçeneği için kabin beyaz olarak mevcut. Monitör ayrıca tam renk koordinasyonu için kabine uyan bir stand ve kablolarla birlikte geliyor.

Ek özellikler

DisplayPort, HDMI ve USB Type-C video sinyali girişleri
Klavye, fare veya web kamerası gibi çevre birimlerini kolayca bağlamak için dört adet USB Type-A bağlantı noktası
Parlama önleyici kaplama, titreşimsiz ekran ve Kağıt modu dahil olmak üzere göz bakımı özellikleri
Maksimum güç tasarrufu için Auto EcoView ve EcoView Optimizer 2 aracılığıyla otomatik parlaklık kontrolü
Yükseklik ayarı, eğme, döndürme ve kendi ekseni etrafında döndürme özelliklerine sahip çok yönlü stant
5 yıl garanti ve 6 ay parlak piksel yok garantisi

Kullanılabilirlik

FlexScan EV2781, Temmuz ayında piyasada olacak.