Capcom, Reimagined Resident Evil 4’ü piyasaya sundu

Yeniden tasarlanan Resident Evil 4, 24 Mart 2023’te PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’ye geliyor!

Yıllarca süren yaya trafiğinden derme çatma bir yola sıkıştırılmış kir. Uzaktaki bir dala konan yalnız bir karga, kasvetli, gerçeküstü bir gökyüzüne bakıyor. Artık büyümeyen bir ağacın ahşap iskeleti, önümüzdeki yolun üzerine büyüyen bir gölge düşürüyor gibi görünüyor. Uzakta küçük bir kulübede bir adam, karga tek, yalnız bir gaklama yaparken şöminede közler yakıyor.

Kendim de dahil olmak üzere birçok hayran için Resident Evil 4’ün anılarını canlandırmak sadece bir dakika sürüyor. Oyunun yavaş yavaş başlayan girişinden son heyecanlı kaçış anlarına kadar, Resident Evil 4 franchise için bir dönüm noktasıydı. Zamansız klasiğin 2023’te RE motorunu kullanarak yeniden doğacağını, gerçek anlamda yeni nesil görseller, modernize edilmiş oynanış ve yeniden hayal edilmiş, daha derin bir hikaye sunarken özünü ve mirasını koruyarak yeniden doğacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Resident Evil 2 olaylarından altı yıl sonra, daha eski ve önemli ölçüde sağlamlaştırılmış bir Leon S. Kennedy, Raccoon City’yi haritadan ve ötesindeki olaylardan silen felakete katlanma deneyimleriyle şekillendi. Şimdi doğrudan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’na rapor veren Leon’a yeni bir görev verildi: Başkan’ın kaçırılan kızını bulmak ve kurtarmak.

Avrupa kırsalındaki tenha bir köye kadar konumunu takip eden Leon, aklın çok ötesine geçen başka bir kabusa ilk adımlarını atmaya hazırlanıyor. Hem orijinal Resident Evil 4’ün uzun süredir hayranları hem de RE4 olaylarını ilk kez deneyimleyen yeni gelenler, inanılmayacak bir dehşeti keşfedecekler.