AMD Software Adrenalin 22.8.1 Çıktı

AMD Software Adrenalin sürücülerinin en son sürümünü yayınlandı. Sürüm 22.8.1 beta, Marvel’s Spider Man Remastered ve Thymesia için optimizasyon ile birlikte geliyor.

Sürücüler ayrıca Halo Infinite’de VRS etkinleştirilmiş Radeon Boost desteği de ekliyor. Gelişmiş Senkronizasyon özelliği birkaç kararlılık güncellemesi aldı. Yayınlanan düzeltmeler arasında, Radeon RX 6000 serisi grafik kartlarında video oynatma ve oyun oynama arasında geçiş yaparken bir ekran titremesi; Project Zomboid’de video çıkışının donması, LOVE2D motoru tarafından desteklenen oyunlarda hatalı görüntülenme, Build and Rescue ile fark edilen bir başlangıç ​​çökmesi, Karma Gerçeklik başlıklarında görülen bir kekemelik ve Genişletilmiş monitörlerde video oynatımı sırasında oyun sırasında sistem çökmesine neden olan Gelişmiş Senkronizasyonlar giderildi.

Desteklenenler :

Marvel’s Spider-Man Remastered
Halo Infinite için Değişken Hızlı Gölgelendirme kullanan Radeon Boost
AMD PC’nizde daha fazla kararlılık ve daha iyi bir genel deneyim sağlamak için AMD Yazılımının en son sürümünde Gelişmiş Senkronizasyon iyileştirmeleri yapılmıştır.

Sabit Sorunlar :

Radeon RX 6700 XT gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde video oynatma ve oyun pencereleri arasında geçiş yaparken ekran titreyebilir.
Proje Zomboid’de video çıkışı donacak.
LOVE2D motorunu temel alan oyunlar yanlış şekilde oluşturulabilir.
Stormworks: Başlatma sırasında Build and Rescue çöküyor.
Karma Gerçeklik Kulaklıkları, Radeon RX 6800 XT Graphics gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde hareket sırasında siyah yanıp sönebilir veya titreme yaşayabilir.
Gelişmiş Senkronizasyon, genişletilmiş monitörlerde video oynatımı sırasında oyun sırasında sistemin çökmesine neden olabilir.

Bilinen Sorunlar :

Radeon RX 6900 XT Graphics gibi bazı AMD Grafik Ürünleri ile Caldera haritasında Call of Duty: Warzone oynarken kekemelik yaşanabilir.
Radeon RX 6950 XT gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde oyun ilk kez başlatıldığında DirectX 11 API ile Fortnite oynarken bazı kekemelikler yaşanabilir.
Radeon Süper Çözünürlük, Nioh 2 gibi oyunlarda çözünürlük veya HDR ayarları değiştirildikten sonra tetiklenmeyebilir.
Lost Ark oynarken, Radeon RX 6800 Grafik Kartı gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde görüntüleme ayarlarını değiştirdikten veya karakter bilgilerini kontrol ettikten sonra aralıklı olarak titreme yaşanabilir.
Oculus kontrol paneli menüsü ve oluşturulan denetleyiciler, Radeon RX 6800 XT Graphics gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde Oculus Quest 2’de zıplayan/titreyen görünebilir.
VCE ön ayarları VEGAS Pro’da Radeon RX 6600 Graphics gibi bazı AMD Graphics Ürünleri ile karıştırılıyor olabilir.
DaVinci Resolve Studio 17, Radeon RX 6900 XT Graphics gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde AMD kodlayıcı kullanıldığında çökebilir.
Radeon 570 gibi bazı AMD Grafik Ürünlerinde oyunları kapattıktan sonra GPU kullanımı Radeon performans ölçümlerinde %100’de takılabilir.
Gelişmiş Senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah ekranın oluşmasına neden olabilir. Gelişmiş Senkronizasyon etkinken sorun yaşayan tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.