AMD Robotik Başlangıç ​​Seti Geleceğin Akıllı Fabrikası

AMD, Kria’nın modüller üzerinde uyarlanabilir sistem (SOM’ler) ve geliştirici kitlerinden oluşan portföyüne en son eklenen Kria KR260 Robotik Başlangıç ​​Kitini duyurdu.

Robotik için ölçeklenebilir ve kullanıma hazır bir geliştirme platformu olan Kria KR260, mevcut Kria K26 uyarlanabilir SOM’ları ile üretim dağıtımına sorunsuz bir yol sunuyor. Yerel ROS 2 desteği, robotik uygulama geliştirme için standart çerçeve ve robotik ve endüstriyel çözümler için önceden oluşturulmuş ara yüzler ile yeni SOM başlangıç ​​kiti, robotik, makine vizyonu ve endüstriyel iletişim ve kontrol için donanım hızlandırmalı uygulamaların hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlıyor.

Endüstri analisti firması Omdia, robotik bileşenleri pazarının 2019 ve 2025 arasında yüzde 20,4’lük bir bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyüyeceğini ve toplam dünya pazarları gelirinin 2025 yılına kadar yaklaşık 126 milyar dolara çıkacağını tahmin ederken, Kria KR260 uçtan uca -end uyarlanabilir robotik platformunun, rakip NVIDIA GPU tabanlı çözümlere göre yaklaşık 5 kat verimlilik artışı sağlaması bekleniyor. Ek olarak, tasarım döngüsünü chip-down tasarıma kıyasla hızlandırarak, Kria SOM portföyü tipik olarak dağıtım süresinde dokuz aya kadar tasarruf sağlıyor, bu da FPGA uzmanlığı olmayan her tür geliştirici için başlamanın hızlı ve kolay olduğu anlamına geliyor.

Komple Endüstriyel Çözüm

KR260 donanım platformu, robotik ve endüstriyel çözümler için önceden oluşturulmuş arabirimler sağlıyor ve AMD-Xilinx App Store aracılığıyla sağlanan ve giderek artan hızlandırılmış uygulamalar listesiyle birleştiğinde, kolay değerlendirme ve sorunsuz bir dağıtım yolu sağlıyor.

AMD, robotik topluluğu için ROS 2 uygulamasının uyumluluğunu doğrulamak ve sağlamak için ROS 2’nin ve robotik için diğer açık yazılım ve donanım platformlarının yaratıcıları olan Open Robotics ile işbirliği yapıyor.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

Kria KR260 Robotik Başlangıç ​​Kiti 349 $ fiyatla satılıyor ve AMD’den ve dünya çapındaki distribütör ağından hemen temin edilebiliyor. KR260 başlangıç ​​kiti, mevcut Kria KV260 Vision AI Başlangıç ​​Kitine ek olarak görüntü uygulamaları tasarlamak için kullanımı kolay bir geliştirme platformu sağlıyor.