AAEON, UP Squared 6000 Gömülü Bilgi İşlem Platformunu Tanıtıyor

AI Edge donanım çözümlerinin lider üreticisi AAEON’a ait bir marka olan UP Bridge the Gap, yeni UP Squared 6000’in ön siparişe sunulduğunu ve Şubat 2022’de sevkiyata başlayacağını duyurmaktan heyecan duyuyor. UP Squared 6000, eklenen en yeni ürün kapsamlı UP Squared serisine. Önceki nesillere göre daha fazla genişletilebilirlik ve performans sağlar ve hem kart hem de kompakt kenar sistemi olarak mevcuttur.

En yeni Intel Atom x6000E Serisi ile Intel Pentium ve Intel Celeron N ve J Serisi işlemcilere (eski adıyla Elkhart Lake) dayanan UP Squared 6000, önceki nesle kıyasla 3D grafikler için 1,7 kata kadar daha iyi bilgi işlem performansı ve iki kat daha fazla performans sunar. Esnek bir G/Ç yüklemesi ve güçlü bilgi işlem yetenekleri ile UP Squared 6000, şaşırtıcı derecede güç açısından verimli bir platformdur.

Bu yeni nesil Intel işlemciler, IOT için geliştirildi ve uç müşterilere yeni yapay zeka, güvenlik ve gerçek zamanlı yetenekler getiriyor. Uç karmaşıklık, yatırım maliyetleri, veri koruma ve güvenlik sorunları ve çeşitli çevresel koşullar dahil olmak üzere IoT endüstrisinde hissedilen zorlukların üstesinden gelmeye hazırdır.

UP Squared 6000, ölçeklendirme işlevleri sunmak için dört farklı SKU’da mevcuttur. Endüstriyel SKU, otomasyon, robotik ve endüstriyel uygulamalar için optimize edilmiş Intel Atom x6425RE ile birlikte gelir. Intel Time Coordinated Computing (TCC) ile etkinleştirilmiştir ve güvenilir gerçek zamanlı performans için 2.5 Gb LAN bağlantı noktası aracılığıyla Intel i210 Zamana Duyarlı Ağ (TSN) ile birlikte gelir. Ek olarak, yerleşik TPM 2.0 ve bant içi ECC, güvenli ve güvenli ağ iletişimi sağlar. Intel Programmable Services Engine (Intel PSE) uygulamalarını genişletmek için 100 pinli bir yerleştirme konektörü aracılığıyla bir taşıyıcı kart eklenebilir.

UP Squared 6000 için taşıyıcı anakart (2022’de geliyor), Intel Atom x6425RE ve Intel Atom x6413E işlemcilerdeki PSE’nin tüm G/Ç’lerini ortaya çıkaracak. Programlanabilir bir 40-pin HAT ve CANbus’un yanı sıra ek bir SATA konektörü, mikro-USB (PSE hata ayıklama bağlantı noktası), UART, RS232, güç konektörlü SATA, mini PCIe yuvası, mikro-SIM yuvası ve iki ek gigabit sunacak ethernet portları.

Üç M.2 genişletme yuvası sayesinde UP Squared 6000’de daha fazla genişletilebilirlik mümkündür. Genişletme yuvaları, 5G bağlantısını desteklemek için bir M.2 3052 B Anahtarı, bir AI hızlandırıcı veya yüksek hızlı NVMe depolama eklemek için bir M.2 2280 M Anahtarı ve Wi-Fi ve Bluetooth eklemek için bir M.2 2230 E Anahtarı içerir. işlevsellik.