CS:GO oyuncuları sıralandı: Türkiye kaçıncı sırada?

Dünyanın en iyi rekabetçi ve nişancı oyunlarından biri olan Counter Strike: Global Offensive için global oyuncu listesi açıklandı. Büyük bir kitlesi olan oyunda Türkiye kaç oyuncuya sahip?

Yaklaşık 11 yıllık köklü geçmişe sahip CS:GO, bugün milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Bu da oyunun çok uluslu yapısının oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğu anlamına geliyor.

Türkiye’de kaç CS:GO oyuncusu var?

Leetify, geçtiğimiz günlerde hangi ülkenin dünyanın en büyük CS:GO oyuncu tabanına sahip olduğunu bulmak için bir araştırma yaptı ve sonuçları  twitter de paylaştı.

Ekteki grafiğe baktığımızda, Rusya‘nın dünyadaki diğer herhangi bir ülkeye kıyasla en yüksek CS:GO oyuncu yüzdesine sahip olduğunu ve ülkenin toplam CS:GO oyuncu tabanının yüzde 11,65‘ini oluşturduğu görülüyor. Rusya’yı, dünya çapındaki CS:GO oyuncularının yüzde 10.66‘sına sahip olan Amerika Birleşik Devletleri izliyor.

ABD’nin arkasında yer alan Polonya yüzde 5.32 oyuncuya sahipken, Brezilya yüzde 4.87 oranla dördüncü sırada yer alıyor. Bu listede yer alan Türkiye ise yüzde 4.20 oranla, yüzde 4.55 orana sahip Almanya‘nın ardından altıncı sırada yer aldı.

Leetify, verilerin 7 milyondan fazla eşleştirici oyuncunun analizinden alındığını açıkladı. Grafikte gösterilen 20 ülke, toplam CS:GO oyuncu tabanının yüzde 70’inden fazlasını oluşturuyor.

Kaynak Shiftdelete